Çamlıca Villa 1 ÇAMLICA VILLA 1

Çamlıca’nın eşsiz manzarasıyla her gün güne merhaba diyen bir ev burası. Dört katlı, havuzlu ve geniş bir bahçeye sahip olan bu villanın sevgili sahipleri bizden evlerini daha kullanışlı, rahat ama bir o kadar da şık bir hale getirmemizi rica ettiler. Evin bahçe katını yeşile ve doğaya daha uygun kılmak adına, doğayla uyumlu duvar kağıdı kullandık. Oldukça ışıklı bir alan olduğu için koyu renklerle dinginleştirip, sarı kanepeler ile canlılığı ve uyumu yakaladık. Havuza açılan salon evi en çok kullanılan yeri haline geldi. Giriş katındaki ana mutfak, misafir tuvaleti, salon, üst kattaki ebeveyn yatak odası ve banyosu da değiştirilen mekanlar arasında. Giriş katı daha çok misafir ağırlanan bir alan olduğu için burayı göze hitap edecek şekilde süsledik. Varaklı kartonpiyerler, masif desenli parkeler, ipek duvar kağıtları ve klasik çizgilerde mobilyalar bu alanı daha görkemli hale getirmemizi sağladı. A’dan Z’ye her köşesine dokunduğumuz evin son hali, ev sahiplerimizden aldığımız övgü ile bizler için çok daha özel ve anlamlı hale geldi.

This house which enjoys the unique panorama of Çamlıca greets each day with a smiley face, so to speak. This four-storey villa has a magnificent pool and a large garden. Its dear owners wanted us to help with its renovation. They wanted their “new” villa to be both comfortable and stylish. In order to ensure that the house integrates with the nature, we covered the garden level of the villa with a harmonious wall paper. We used dark colors to calm down this highly illuminated area, and yellow sofas helped us to capture a sense of liveliness and harmony. As a result of our renovations, the hall that opens to the pool area became the most used place in the villa.

We refurbished the entrance floor which houses the main kitchen area, guest toilet and the lounge, we also made sure that master bedroom and bathroom on the upper floor renovated too. Since the entrance floor is a place for welcoming the guests we made sure that it is decorated in a much more vivid way. We used leafy papier-mache, massive patterned parquets and silk wall papers to give this area a touch of splendidness. Warm praises we received from the owners of this villa which we renovated from top to bottom has become a source of pride and success for us.